Нарасналите цени у нас принудиха хората от българското поречие на Дунав все по-често да

...
Нарасналите цени у нас принудиха хората от българското поречие на Дунав все по-често да
Коментари Харесай

Цените в Румъния и България: Къде е по-евтино?

Нарасналите цени у нас принудиха хората от българското поречие на Дунав все по-често да вървят на пазар в северната ни съседка.

Кирил Маринов върви постоянно в Бекет и познава доста хора там. На пазара първо си прави изследване в диалог с локални хора, които пък са ходили на пазар в България, предава NOVA.

А пазарът в Бекет не се разграничава доста от пазарите в България. Има огромно многообразие на артикули. Те са повече по джоба на хората, в сравнение с стоките в магазините и по тази причина избират тези пазари, навън.

" Сега при нас е времето, в което обичайно се готви овче месо със зеле. С него мога да се пазаря и ще посваля от цената. На пазара може да ми смъкна, в магазина – не ", изяснява Сорин Букаца.

А в обособените павилиони за месо са се подготвили и за български клиенти.

" Идват и българи на пазара. Купуват най-вече телешко ", изяснява Реку Юлиан.

На пазара в Румъния зелето, локална годишна продукция, коства 1 проливам и 50, а българското – 1 проливам. Тоест при цени в Българя от 1 лев и 30 стотинки, там същото зеле струва 45 стотинки, а цената на румънското е с 30 стотинки от горната страна.

" Трябва да го дадем по-евтино, тъй като се роди доста. Свалихме цената, с цел да можем да го продадем и да вземем пари. Иначе би трябвало да си го върнем у дома ", изяснява Флорина Баулян.

И от едната, и от другата страна на реката хората се надяват и двете страни да влязат в Шенген и най-сетне над огромната река да се построи мост.

Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР